עגלת הקניות שלי: 0   סכום קנייה:   ₪0     לקופה
search
search

תרפיה >>עבודה טיפולית עם ילדים

ילדים מתחת לגיל 5 מציירים אנשים

ילדים מתחת לגיל 5 מציירים אנשים

 

בעזרת ציורי אנשים שצוירו על ידי ילדים מתחת לגיל חמש, עוקבת מורין קוקס אחר התפתחותה של הדמות האנושית בציוריהם של ילדים, תוך שהיא מראה לנו כיצד משתנים הציורים ככל שהילדים גדלים ורוכשים מיומנות גדולה יותר. היא דנה בשאלה מדוע הדמויות המצוירות בידי ילדים נראות לעיתים קרובות כה מוזרות בעיני מבוגרים וחושפת את מה שדמויות אלה עשויות לומר לנו על האינטליגנציה או היציבות הרגשית של הילדים. בעוד שהסיפור ההתפתחותי הזה מבוסס על דוגמאות ממאות ילדים, הוא מתרכז בסדרת ציורים מסוימת וחדשה לחלוטין שנאספה מקבוצת ילדים אחת במהלך תקופה בת תשע שנים במעון-יום.
 
הספר כולל גם ציורים שצוירו על ידי ילדים בעלי מגבלות אינטלקטואליות או פיסיות ועל ידי ילדים בעלי קשיי למידה, כך שאנחנו יכולים לראות את הדפוסים ההתפתחותיים השונים בציורי דמויות אנושיות וללמוד מהם. מורין קוקס גם עורכת השוואות עם ציוריהם של ילדים מתרבויות שונות ומביאה הצעות מעשיות לדרכים בהן יכולים מחנכים והורים לעודד את ילדיהם בשעה שאלה עומדים בפני אתגר הציור.
 
מקריאתו של ספר זה, הכתוב בסגנון קריא מאוד וגדוש בדוגמאות מציורי ילדים, ייהנה כל אדם, שסקרנותו התעוררה אי-פעם למראה השרבוטים והדמויות המוזרות שצוירו בידי ילדים צעירים.
 

מחיר מחירון 128 ש"ח.

לרוכשים דרך ההוצאה 90 ש"ח.

 

עבודה טיפולית עם ילדים
מחבר\עורך: מורין קוקס
ZAP Group בניית אתרים