עגלת הקניות שלי: 0   סכום קנייה:   ₪0     לקופה
search
search

הוראה וחינוך >>אבחונים ומבדקים

מבחן שתיל

מבחן שתיל

 

מבחן שתיל

 

האבחון מורכב מאותן מטלות אשר כוחן יפה לניבוי ההצלחה בשני מרכיבי הקריאה: הקריאה המפענחת (קריאה טכנית) והבנת השפה המדוברת (הבנת הנשמע).

המבחן מאפשר איתור מוקדם, טרום בית ספרי, של קשיים ברכישת הקריאה ו/או האיות והוא פותח, תוך הקפדה רבה על עמידה בסטנדרטים מדעיים נוקשים. כל מטלות המבחן פותחו בהתבסס על מדגם מייצג של 349 תלמידים דוברי עברית, ממגוון סוציו-אקונומי וסוציו-אורייני רחב.

מרבית מטלות האבחון לא הותאמו או תורגמו מהשפה האנגלית, אלא פותחו תוך התייחסות עמוקה למאפיינים הייחודיים של השפה העברית. כמו כן, כל המטלות מלוות בנורמות המוצגות בטבלאות תקנון לקביעת רמת הביצוע של התלמיד.

 

מבחן שתיל מורכב משני מבחנים: מבחן שתיל לאיתור מוקדם של קשיים ברכישת הקריאה והאיות, מבחן מיפוי לגננת ולמורה בכיתה א' ומבחן שתיל לאיתור מוקדם של ליקויים ספציפיים וקשיי שפה כליים ברכישת הקריאה והאיות, מבחן מקיף למומחים ללקויות למידה.

 

מבחן שתיל לאיתור מוקדם של קשיים ברכישת הקריאה והאיות, מבחן מיפוי לגננת ולמורה בכיתה א'

הערכה כוללת ספר למאבחן, קלטת, דפי רישום ואמצעי עזר נוספים לאבחון.

תאור המבחן: מבחן המיפוי מיועד לאבחון ראשוני של תלמידים בסוף גן חובה או בכיתה א'. המבחן קצר, ידידותי ומועבר באופן פרטני על-ידי הגננת ו/או המורה. העברתו לכל קבוצת הילדים מאפשרת איתור מוקדם, טרום בית ספרי, של קשיים ברכישת הקריאה ו/או האיות.

מרבית המטלות פותחו תוך התייחסות עמוקה למאפיינים הייחודיים של השפה העברית, תוך הקפדה על סטנדרטים מדעיים.

המטלות מלוות בנורמות המאפשרות להעריך את הביצועים של הילד יחסית למצופה מבני גילו.

 

מחיר מחירון 240 ₪.

לרוכשים דרך ההוצאה 192₪.

 

 
 

 

אבחונים ומבדקים
מחבר\עורך: ד"ר אוולין שתיל
ZAP Group בניית אתרים