עגלת הקניות שלי: 0   סכום קנייה:   ₪0     לקופה
search
search

הוראה וחינוך >>אבחונים ומבדקים

מבחן שתיל מקיף

מבחן שתיל מקיף
 

מבחן שתיל

 

האבחון מורכב מאותן מטלות אשר כוחן יפה לניבוי ההצלחה בשני מרכיבי הקריאה: הקריאה המפענחת (קריאה טכנית) והבנת השפה המדוברת (הבנת הנשמע).

המבחן מאפשר איתור מוקדם, טרום בית ספרי, של קשיים ברכישת הקריאה ו/או האיות והוא פותח, תוך הקפדה רבה על עמידה בסטנדרטים מדעיים נוקשים. כל מטלות המבחן פותחו בהתבסס על מדגם מייצג של 349 תלמידים דוברי עברית, ממגוון סוציו-אקונומי וסוציו-אורייני רחב.

מרבית מטלות האבחון לא הותאמו או תורגמו מהשפה האנגלית, אלא פותחו תוך התייחסות עמוקה למאפיינים הייחודיים של השפה העברית. כמו כן, כל המטלות מלוות בנורמות המוצגות בטבלאות תקנון לקביעת רמת הביצוע של התלמיד.

 

מבחן שתיל מורכב משני מבחנים: מבחן שתיל לאיתור מוקדם של קשיים ברכישת הקריאה והאיות, מבחן מיפוי לגננת ולמורה בכיתה א' ומבחן שתיל לאיתור מוקדם של ליקויים ספציפיים וקשיי שפה כליים ברכישת הקריאה והאיות, מבחן מקיף למומחים ללקויות למידה.

 

 

מבחן שתיל לאיתור מוקדם של ליקויים ספציפיים וקשיי שפה כלליים ברכישת הקריאה והאיות, מבחן מקיף למומחים ללקויות למידה

הערכה כוללת ספר למאבחן, קלטת, דפי רישום ואמצעי עזר נוספים לאבחון.

תאור המבחן: המבחן המקיף מאפשר איתור מוקדם של מגוון ליקויים ספציפיים וקשיים כלליים ברכישת הקריאה, השפה והאיות. המבחן מיועד למאבחני לקויות למידה בגיל הרך, למרפאים בדיבור ולפסיכולוגים. כל המטלות המצויות במבחן המיפוי נכללו גם במבחן המקיף ומומלץ להעבירן שנית. מרבית המטלות פותחו תוך התייחסות עמוקה למאפיינים הייחודיים של השפה העברית, תוך הקפדה על סטנדרטים מדעיים. כל המטלות מלוות בנורמות (טבלאות תקנון) לקביעת רמת הביצוע של התלמיד ובמדדי מהימנות.

 

מחיר מחירון 460 ₪.

לרוכשים דרך ההוצאה 368 ₪.

 
 
אבחונים ומבדקים
מחבר\עורך: ד"ר אוולין שתיל
ZAP Group בניית אתרים