• ברוכים באים לאתר של הוצאת הספרים אח בע"מ
  • צרו איתנו קשר: 04-8722096
Artboard-8 ספר מתצוגה

העצמת ילדים באמצעות אמנות והבעה

לספרים של המחבר: ברוס סנט תומס ופול ג'ונסון


הספר בודק כיצד ניתן להיעזר בשיטות טיפול באמנות ויצירה כדי לטפל בילדים שחוו טראומה ולאפשר להם לבטא ולפתור רגשות שקשה להביע במילים.
הספר מצייד את הקורא בידע תיאורטי, שעומד בבסיס השימוש באמצעים שונים כמו משחק, סיפורים, דרמה, אמנות ופיסול, ומתבסס על הידע המעשי של המחברים בהנחיית קבוצות תמיכה ותוכניות יישוג (outreach) לילדים.
הטקסט כולל דוגמאות וסיפורי מקרה השאובים מהפרקטיקה היומיומית, לרבות סיפורים וציורים של ילדים. הספר מראה כיצד טיפול באמנות וביצירה בתוך מסגרת מכילה ובטוחה יכול להיות לא רק אמצעי לבטא טראומה אלא גם אסטרטגיית התמודדות שעוזרת לילדים להתמודד עם הטראומה ולהתגבר עליה.
המחברים מציעים תובנות מועילות במיוחד באשר לעבודה עם ילדים שהסביבה התרבותית שלהם איננה מוכרת בתרבות השלטת תוך הצגת הפוטנציאל הטיפולי הטמון במיתוסים, באגדות ובמסורת כדרך לפתח תחושת ביטחון וזהות.
המידע בספר יכול לשמש משאב רב ערך לאנשי מקצוע העובדים עם ילדים שחוו אובדן, אבל, שינוי סביבת חיים וסוגים נוספים של טראומה.
ברוס סנט תומס הוא בוגר אוניברסיטת מיין באורונו, בעל דוקטורט בייעוץ פסיכולוגי. הוא פסיכותרפיסט המתמחה בטיפול באמנות ופסיכותרפיה לילדים. הוא מקיים סדנאות בתחום הטיפול באמנות, בפנטסיה ובתקשורת יצירתית, ופיתח פרויקטים עבור ארגונים ומסגרות בתחום החינוך, הטיפול, מערכת המשפט והתפתחות הילד. פול ג'ונסון הוא בעל תואר דוקטור בעבודה סוציאלית ועובד סוציאלי קליני מוסמך מטעם מדינת מיין. פרופסור מן המניין בבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת דרום מיין.

 

69138₪

כמות
  • image משלוחים לכל הארץ
פרטי משלוח
  • איסוף עצמי
  • דואר שליחים ש"ח
שתפו
בניית אתרים - ארטוויז'ן בע''מ