• ברוכים באים לאתר של הוצאת הספרים אח בע"מ
  • צרו איתנו קשר: 04-8722096

סיפור-חלום, הפרעות יחסים ומטריצת החיילים - התפתחויות וחידושים באנליזה הקבוצתית

לספרים של המחבר: רובי פרידמן

ספר זה הוא אסופת מאמרים של רובי פרידמן המתמקדים בשלושה נושאים. החלק הראשון מתמקד בעבודה עם חלומות בטיפול האישי והקבוצתי. החלק השני עוסק בהפרעות יחסים כדרך התבוננות חדשה על פסיכופתולוגיה דרך התקשורת בינאישית ויחסים נרקמים. בקבוצה הטיפולית ניתן להבין ולטפל בתופעות אלה. הפרק השלישי מוסיף מבט רחב על החברה והתמורות הפוטנציאליות שבה. דרך המושג החדש מטריצת חיילים שמתאר חברות רדופות מלחמות, שבו זמנית מאויימות קיומית ונושאות  משאלות לתהילה. החברה בישראל היא דוגמא של חברה מגוייסת למאמץ למלחמתי.

רובי פרידמן הוא פסיכולוג קליני בכיר, מדריך ואנליטיקאי קבוצתי. מנחה קבוצות העוסקות בחלומות ופתרון קונפליקטים בארץ ובעולם. נשיא לשעבר של החברה הבינלאומית לאנליזה קבוצתית. ממייסדי המכון הישראלי לאנליזה קבוצתית ואף עמד בראשו, וכמו גם בראש העמותה הישראלית להנחיה וטיפול קבוצתי. כתב מאמרים על סיפור-החלום, על הפרעות יחסים ועל מטריצת החיילים. ספרים: חלומות בפסיכותרפיה קבוצתית, (יחד עם נרי ופיינס), האנליזה הקבוצתית בארץ זבת חלב ודבש (יחד עם יעל דורון). עריכה מדעית: טיפול קבוצתי אנליטי (בר, הרסט), ו"התערבויות בטיפול קבוצתי" (רוברטס) כולם בהוצאת אח. עובד בקליניקה פרטית בחיפה.

"הקוראים יוקסמו מהמבט החדש  על החשיבה הפסיכואנליטית. סיפור-חלום ניגש לחלומות לא רק כאל מעבדים עודפי רגשות, אלא כאל קומוניקציה בעלת השפעה. רובי מתייחס לפסיכופתולוגיה כהפרעות שנוצרו במסגרות יחסים ושכנראה גם יירפאו במסגרות היחסים. המשגתה של מטריצת חיילים מעוררת חשיבה לגבי קהילות תחת איום הכחדה, הנמצאות בטראומה ו/או גלורי חברתיים. הספר הזה ייגע בנשמותיכם וגם בלבבותיכם".

ואמיק וולקן  פסיכיאטר בעל שם עולמי ונשיא של ה"יוזמה לדיאלוג בינלאומי".

"ספר זה ראוי ביותר לקריאה. חשיבתו של רובי פרידמן על היבטים התייחסותיים וקומוניקטיביים של חלומות, הפרעות יחסים ומטריצת החיילים מפתחים ומחדשים את הרעיונות הבסיסיים של פוקס. "מודל הסנדוויץ'" שלו, המשלב קבוצות קטנות וגדולות, מאפשר דרך לטפל בפרעות הפרט והחברה ופתרון קונפליקטים".

גרדה וינטר, פסיכולוגית קלינית, מנהלת לשעבר ופסיכולוגית ראשית של מחלקה פסיכיאטרית בקופנהגן. נשיאה לשעבר של האגודה הבינלאומית לאנליזה קבוצתית.

 

רובי הוא חדשן מקורי. יש לו הסתכלות ייחודית על האנליזה הקבוצתית כמשלבת מנהיגות עם הזנה. במבחר זה של פרסומים אפשר להעריך אותו כתיאורטיקן וכחולם. המקוריות שלו תשפיע על דורות של קוראים, ותתרום לעיצוב מצפן מוסרי לחברה הישראלית הדואבת, שהיא גם ביתו. 

ג'ון שלפוברסקי, אנליטיקאי בכיר, מדריך ומורה במכון לטיפול קבוצתי אנליטי בלונדון. חבר מחקר בבירבק קולג', אוניברסיטת לונדון.

 169 ע'71118₪

כמות
  • image משלוחים לכל הארץ
פרטי משלוח
  • איסוף עצמי
  • דואר שליחים ש"ח
שתפו
בניית אתרים - ארטוויז'ן בע''מ