• ברוכים באים לאתר של הוצאת הספרים אח בע"מ
  • צרו איתנו קשר: 04-8722096
Artboard-8 ספר מתצוגה

יצר ויצירה

לספרים של המחבר: ריקי גלזנר

 

בעידן של חשיפה למיניות בכל אמצעי התקשורת, ותופעות של סטיה מינית ואלימות מינית הולכת וגוברת בקרב בני הנוער – יש חשיבות רבה לתפיסת המיניות של המתבגרים.כיצד היא נוצרת? מה משפיע עליה? האם קיימים הבדלי מיגדר והבדלים הקשורים בשייכות דתית?
 
במחקר זה נסקרו תיאוריות שונות הטוענות שאי השוויון בין המינים והסטריאוטיפים המיניים הינם תוצר של מבנים חברתיים.
ההתנהגות המינית של המתבגר מושפעת לא רק באופן אובייקטיבי מהתפתחותו הפיזיולוגית והפסיכולוגית, אלא גם מתפיסה סובייקטיבית של המיניות.
תפיסה סובייקטיבית זו ממחישה את ההבדל בין התפיסה המערבית המודרנית לבין תפיסת היהדות את המיניות. ייחודו של מחקר זה הוא בבחינת תפיסת המיניות, הכוללת את המורכבות של היחס שבין 'יצר' ו'יצירה', של מתבגרים בישראל. כיצד הם מתמודדים עם הדחפים? איזו השפעה יש ל'יצירה' על ה'יצר' ?
ד"ר ריקי גלזנר הינה פסיכולוגית שיקומית-קלינית ויועצת חינוכית, אשר עובדת שנים רבות עם מתבגרים, דתיים וחילוניים, במערכות חינוכיות ובקליניקה. בתחומי הטיפול שלה כלולים גם הדרכות הורים למתבגרים. ד"ר גלזנר עבדה זמן רב במרפאה פסיכיאטרית בבית חולים "שניידר" והתמחתה בטיפול באנורקסיה ובהפרעות אישיות.
בתחום האקדמי משמשת ד"ר ריקי גלזנר כראש מסלול חינוך מיוחד במכללת "אורות ישראל", מרצה בפסיכולוגיה וביבליותרפיה ומנחה סטודנטים בפרקטיקום, במסגרת לימודי יעוץ חינוכי לקראת תואר שני.
במסגרת השתלמויות המועברות במערכות חינוך שונות נותנת המחברת סופרוויז'יו פרטני וקבוצתי ליועצים חינוכיים.
ספר זה נכתב בעקבות מחקר שנערך על ידי המחברת במסגרת לימודיה לקראת תואר שלישי, בהנחיית פרופ' מרדכי רוטנברג, מהאוניברסיטה העברית, ירושלים. הספר מיועד לפסיכולוגים, עובדי רווחה, יועצים חינוכיים ואנשי בריאות הציבור.
 

מחיר מחירון 128 ש"ח.

לרוכשים דרך ההוצאה 90 ש"ח.

 

64128₪

כמות
  • image משלוחים לכל הארץ
פרטי משלוח
  • איסוף עצמי
  • דואר שליחים ש"ח
שתפו
בניית אתרים - ארטוויז'ן בע''מ