• ברוכים באים לאתר של הוצאת הספרים אח בע"מ
  • צרו איתנו קשר: 04-8722096

סטייה חברתית - תיאוריה, טיפול, מניעה, שיפוט וביטויָם במקורות ישראל - ד"ר מרדכי פרישטיק

לספרים של המחבר: מרדכי פרישטיק


בספר ארבעה חלקים: החלק הראשון עוסק בהגדרת הסטייה החברתית. החלק השני עוסק באסכולות הדוגלות בטיפול בסוטים בדרכי ענישה: בגישה הקלאסית, הניאו קלאסית והריאליסטית ימנית. החלק השלישי, שהוא עיקרו של הספר, עוסק בהתמודדות עם תופעת הסטייה החברתית באמצעים טיפוליים ביולוגיים, פסיכולוגיים, מיקרו ומקרו סוציולוגיים-חברתיים. החלק הרביעי עוסק בפוליטיזציה של תופעת הסטייה החברתית הכוללת את גישת ההבניה החברתית, וגישות מרקסיסטיות-רדיקליות וניאו-מודרניות. תשומת לב מיוחדת ניתנת בספר להתייחסות מקורות ישראל למגוון הנושאים הנדונים בספר. בדברי הסיכום מציג המחבר דילמות הקיימות במערכת התיקון והמשפט ומציע מודל יהודי לטיפול בתופעת הסטייה החברתית.

 

"ספר זה מפרי עטו של ד"ר מרדכי פרישטיק, מרצה בכיר לקרימינולוגיה, מהווה אבן דרך בהגותו...הואיל וידו רבה לו, גם ביהדות, גם בפסיכולוגיה, גם בתרפיה וגם בתיאוריות פוליטיות...מרדכי הגיש לנו בספרו החדש עושר בלתי רגיל של שילוב אינטר-דיסציפלינרי בין מדעי האדם, מדעי החיים והגות יהודית. יש מעט מאוד הוגים וחוקרים שמסוגלים לשלב ביצירתם ובהגותם תחומים כה רבים... אני מברך את מרדכי על הישגו המקצועי, האינטלקטואלי וההגותי המרשים שהגיש לנו, יבורך.

  (מתוך הקדמתו של פרופ' שלמה גיורא שוהם)

מחבר הספר, ד"ר מרדכי פרישטיק, תלמיד לשעבר בישיבת מיר בירושלים ובישיבת תורה ודעת בניו יורק, וגמלאי אוניברסיטת בר אילן והמכללה האקדמית צפת. המחבר עוסק כיום  בפרקטיקה פרטית בטיפול זוגי ומשפחתי ומשמש כמפקח בקורס ללימודי הפסיכותרפיה בסמינר בית יעקב בחיפה. מחיבוריו הספרים "ענישה ושיקום ביהדות", "אלימות במשפחה בפרספקטיבה יהודית", "קרימינולוגיה ויהדות", "ויקטימולוגיה ויהדות", וכ-30 מאמרים אקדמיים.

 

 379 עמודים


90128₪

כמות
  • image משלוחים לכל הארץ
פרטי משלוח
  • איסוף עצמי
  • דואר שליחים ש"ח
שתפו
בניית אתרים - ארטוויז'ן בע''מ