עגלת הקניות שלי: 0   סכום קנייה:   ₪0     לקופה
search
search

תרפיה >>אינטליגנציה רגשית

אינטליגנציה יצירתית ושחרור עצמי

אינטליגנציה יצירתית ושחרור עצמי

 

אלברט איינשטיין חשב בדרך שונה לחלוטין מזו של אנשים רגילים והתיאורטיקן אלפרד קורז'יבסקי רצה לדעת מדוע. במחקרו על תהליכי החשיבה הייחודיים של איינשטיין, אותו פרסם בספרו המקיף מדע ושפיות, הוא הסביר וחקר את דרך החשיבה הגאונית, לה קרא בשם חשיבה לא-אריסטוטלית.
חשיבה לא- אריסטוטלית כוללת ראיית אירועים כפי שהם באמת ולא כפי שהם מוצגים בפנינו באמצעות אשליית המילים והזיכרון. היא מדגישה כי אין אפילו דבר אחד הדומה לדבר אחר – עד כי גם שתי סיכות לעולם אינן אותו הדבר; וכי המילה לעולם לא תוכל להכיל את מהות הדבר, מעבר לשמו בלבד. הספר מרחיב את הרעיון של קורז'יבסקי על ידי שילובו בתובנות הלקוחות מפילוסופיות מזרחיות. בהציגו בפנינו את ה'הכרה' (ראיית המציאות) וה'שחרור' (מטרת החיים), מלמד אותנו הספר, צעד אחר צעד, כיצד להשיל מעלינו את הלמידה האריסטוטלית – אותו דפוס נוקשה של חשיבה המוקנה לנו מלידתנו – וכיצד להימלט מגבולות הזיכרון, האסוציאציה וחשוב מכל, המילים.
באמצעות הקריאה על החשיבה הלא-אריסטוטלית נלמד כיצד היא מהווה את הבסיס לאותה מערכת רדיקלית של חשיבה מחודשת על עצמנו, תכנות נוירו-לשוני (NLP). נגלה כיצד חיונית החשיבה הלא-אריסטוטלית לקדמה האנושית, כשהיא מזינה חדשנות ופתרון בעיות ונבין את היכולת הטמונה בה להתגבר על החומרנות המעוותת המגדירה אותנו. הספר, אשר נכתב למען מורים, מאמנים, מטפלים ובעיקר למען האדם הסקרן, מאפשר לנו להשיג את המטרה העיקרית של קיומנו – שחרור-עצמי.
טד פלקונאר גיבש רעיונות המאפשרים לאנשים לממש את הפוטנציאל הגלום בהם ולנצל את היצירתיות הטמונה בהם לתועלתם הם ולתועלת החברה בה הם פועלים.
 

מחיר מחירון 126 ש"ח.

לרוכשים דרך ההוצאה 88 ש"ח.

 

אינטליגנציה רגשית
מחבר\עורך: טד פלקונאר
ZAP Group בניית אתרים