עגלת הקניות שלי: 0   סכום קנייה:   ₪0     לקופה
search
search

פסיכולוגיה >>פסיכולוגיה - כללי

התשאול הראשון - מדריך טיפולי לאנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש

התשאול הראשון - מדריך טיפולי לאנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש


מדריך טיפולי פופולרי זה מופיע כעת במהדורה שלישית ומורחבת הכוללת תיאורים והדגמות לעריכת תשאול בריאות נפש דיאגנוסטי יעיל. ג'יימס מוריסון מתמקד הן בתוכן והן בתהליך תוך שהוא מפרט מהן השאלות הקליניות החשובות ומהן השיטות הטובות ביותר לשאול אותן. הוא משיא עצות חיוניות לניהול כל שלב ושלב בראיון ומדגים כיצד להשיג מידע מלא ומדויק תוך כדי בניית אמון וקשר.

הספר כתוב בשפה קולחת וישירה וכולל דוגמאות רבות וסיפורים קטנים ומועילים. הפרקים מובילים את המטפל שלב אחר שלב בתהליך השגת העובדות על תסמיניו הנוכחיים של הפרט, על ההיסטוריה האישית והמשפחתית שלו, על מצבו הנפשי, סיכונים התנהגותיים, גורמי מתח בחייו ונושאים רלוונטיים נוספים. מוריסון מציג הנחיות מעשיות לעבודה עם מגוון סוגי אישיות ובעיות, לרבות עצות להתמודדות עם מטופלים מבולבלים, עם אלו שאינם משתפים פעולה, מנסים להוליך שולל או עוינים. כמו כן יש סקירה של דרכים להשתמש בתוצאות האבחנה המבדלת ובתכנון הטיפול, וסקירה של אסטרטגיות להעברת הממצאים וההמלצות למטופלים ולבני משפחותיהם.

מקור מידע מועיל וידידותי למשתמש עבור סטודנטים בכל תחומי בריאות הנפש כמו גם עבור אנשי מקצוע שרוצים לחדד את המיומנויות שלהם, לרבות פסיכיאטרים, פסיכולוגים קליניים, עובדים סוציאליים, יועצים ואחיות פסיכיאטריות. הספר ישמש כטקסט לימודי בקורסים מתקדמים לתואר ראשון ושני ובתוכניות התלמדות בפסיכיאטריה.

ג'יימס מוריסון, MD, בוגר מכללת ריד ובעל תואר דוקטור ברפואה מוסמך בפסיכיאטריה מאוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס, שם הוסמך בפסיכיאטריה. היום משמש מוריסון כפרופסור לפסיכיאטריה קלינית באוניברסיטת אורגון לבריאות ומדע בפורטלנד. בין ספריו הנוספים של ד"ר מוריסון: Diagnosis Made Easier, DSM-IV Made Easy,When Psychological Problems Mask Medical Disorders, וכן Interviewing Children and Adolescents.

מחיר קטלוגי: 138 ש"ח

מחיר לרוכשים באתר: 97 ש"ח 

פסיכולוגיה - כללי
מחבר\עורך: ג'יימס מוריסון
ZAP Group בניית אתרים