עגלת הקניות שלי: 0   סכום קנייה:   ₪0     לקופה
search
search

קרימינולוגיה >>קרימינולוגיה

ויקטימולוגיה ויהדות תיאוריה, טיפולוגיה, טיפול, מדיניות ויישום

ויקטימולוגיה ויהדות תיאוריה, טיפולוגיה, טיפול, מדיניות ויישום

בספר שלושה חלקים: החלק הראשון הוא חלק תיאורטי, העוסק באסכולות השונות בויקטימולוגיה: האסכולה הפוזטביסטית, הקונסטרוקציוניסטית, התיוגית, הרדיקלית והפמיניסטית. החלק השני עורך טיפולוגיה של סוגים שונים של קרבנות וכולל: קרבנות מחוסרי ישע, קרבנות רצח המוני וטרור, קרבנות עבירות מין, קרבנות בני נוער, קרבנות הדתות, קרבנות עבירות צווארון לבן ופשע מאורגן, קרבות המשטרה ומערכת בתי המשפט הפליליים ובתי הדין הרבניים. החלק השלישי הוא חלק יישומי ועוסק במתן עזרה לקרבן, אם במסגרת השבה, פיצוי וצדק מאחה ואם במסגרת מתן עזרה סוציאלית. תשומת לב מיוחדת ניתנת בספר להתייחסות מקורות ישראל למגוון הנושאים הנדונים בספר.

"בספר זה ד"ר מרדכי פרישטיק פותח בפני הקוראים צוהר רחב ביותר, ומציג את התיאוריות השונות הגישות והיישומים הרבים בויקטימולוגיה, תוך התעמקות מיוחדת במקורות ביהדות. תחום שהוזנח למרות חשיבותו התיאורטית והיישומית לכלל אדם באשר הוא אדם, ובמיוחד לנו בישראל.ביריעה שנפתחת בפני הקורא מתוארות, בשפה קריאה וברורה, האסכולות השונות בויקטימולוגיה, וההדגשים השונים בהגדרות הקורבן, תוך הדגשה והפניה למקורות ישראל...תחום נוסף בספר מקיף וחשוב זה מוקדש לקביעת המדיניות ולשיטות השונות לפיצוי השבה ואספקת הצרכים הרגשיים של הקורבן...כויקטימולוגית זה שנים רבות, שבקיאה בתחום הויקטימולוגיה, למדתי והעשרתי את הידע שלי בתחום, ולא רק לגבי המקורות ביהדות. הספר מהווה סקירה מושכלת של הויקטימולוגיה על האסכולות השונות וכתוב בשפה ברורה ומעניינת".

                                                                                                 

מתוך הקדמתה של פרופ' שרה בן דוד

 

ד"ר מרדכי פרישטיק, בוגר ישיבת מיר בירושלים, וישיבת תורה ודעת בניו יורק. מרצה באוניברסיטת בר אילן (זרועות הבטחון) ומרכז את מסלול הקרימינולוגיה בחוג הרב תחומי במכללה האקדמית צפת. מחיבוריו הספרים "ענישה ושיקום ביהדות", "אלימות במשפחה בפרספקטיבה יהודית" "קרימינולוגיה ויהדות" וכ-30 מאמרים אקדמיים. המחבר גם עוסק בפרקטיקה בטיפול זוגי ומשפחתי.

 497 ע'

מחיר קטלוגי: 138 ש"ח

מחיר לרוכשים באתר: 97 ש"ח 

קרימינולוגיה
מחבר\עורך: מרדכי פרישטיק
ZAP Group בניית אתרים