• ברוכים באים לאתר של הוצאת הספרים אח בע"מ
  • צרו איתנו קשר: 04-8722096

אוריינות בילדות המוקדמת

לספרים של המחבר: לינדה גיבסון

 

המורה והחוקרת לינדה גיבסון משלבת השקפה תיאורטית עם תיאורי תצפיות על מורים וילדים, ומדגישה את הקשרים וההמשכיות במסגרת התהליך הכולל של למידת קרוא וכתוב, מן הלידה ועד גיל שמונה. גישתה ההתפתחותית להוראה/למידה במסגרות חינוכיות היא פרי שש עשרה שנות עבודתה עם ילדים קטנים במוסדות חינוכיים בעיר ניו יורק, ומבוססת על שיתוף הפעולה של המורה עם תהליך הגדילה של הילד.
 
הספר דן באוריינות מתהווה ואוריינות מוקדמת וארבעת חלקיו מסודרים לפי רמות ביצוע על-פי גיל: מן הלידה עד גיל שנתיים, גיל שלוש, גילאי ארבע וחמש והכיתות הנמוכות של ביה"ס היסודי. כל שלב נבחן ביחס לתרומתו הייחודית להתפתחותה בכוח של האוריינות אצל ילדים קטנים, וביחס למגבלות שהוא מטיל עליה.
 
גיבסון מדגישה שיטות ותכניות הוראה הוליסטיות לרכישת אוריינות, תוך התמקדות בדרכים להשגת התאמה רבה יותר בין האופן שבו המורים מלמדים והאופן שבו הילדים לומדים. הספר כולל גם את הטענה, כי תגובות המורים לכתיבה מוקדמת זהות בחשיבותן לקריאה בתהליך למידת האוריינות, ומבט על האופן שבו ניתן לשנות את השיטות והחומרים הנהוגים כיום כדי לשפר את איכות תכניות הלימוד.
 
ספר זה, הכתוב בסגנון מלומד אך קריא, הוא ספר חובה למחנכים ומחנכים לעתיד לגיל הרך ולכתות הנמוכות של ביה"ס היסודי, ולסטודנטים הלומדים בקורסים לקריאה ו/או לאמניות השפה. הספר אף ישמש מקור-רקע ביקורתי למורים בכיתות הבינוניות והגבוהות של ביה"ס היסודי.
 

מחיר מחירון 126 ש"ח.

לרוכשים דרך ההוצאה 88 ש"ח.

 

88126₪

כמות
  • image משלוחים לכל הארץ
פרטי משלוח
  • איסוף עצמי
  • דואר שליחים 28 ש"ח
שתפו
בניית אתרים - ארטוויז'ן בע''מ