• ברוכים באים לאתר של הוצאת הספרים אח בע"מ
  • צרו איתנו קשר: 04-8722096

CBT ממוקד טראומה לטיפול בילדים ובנוער יישומים מעשיים

לספרים של המחבר: עריכה: ג'ודית א.כהן, אנתוני פ.מנרינו ואסתר דבלינגר

CBT ממוקד טראומה לטיפול בילדים ובנוער

יישומים מעשיים

עריכה: ג'ודית א.כהן, אנתוני פ.מנרינו ואסתר דבלינגר

טיפול קוגניטיבי-התנהגותי ממוקד טראומה, או בקיצור TF-CBT, הולך ונהיה הטיפול המוכח המוביל עבור ילדים ונוער שנחשפו לאירועי חיים טראומטיים. הספר רב המוניטין Treating Trauma and Traumatic Grief in Children and Adolescents הציג סקירה יסודית של הגישה ואפשר לאלפי מטפלים להתחיל ליישם את מודל ה-TF-CBT. הספר הנוכחי מרחיב את יריעתו של הכרך המוקדם יותר ומראה כיצד ליישם את המודל עם אוכלוסיות ספציפיות של מטופלים, במונחים של סוגיות התפתחותיות, רקעים תרבותיים שונים וסביבות טיפול מגוונות.

הספר מאגד מאמרים של אנשי מקצוע מנוסים ושופע בדוגמאות הלקוחות מהמציאות ומקלות על יישום המודל בקשת רחבה של הקשרים טיפוליים. בכל פרק תמצאו דוגמאות לאופנים שבהם ניתן להתאים את אסטרטגיות ההערכה ואת רכיבי הטיפול בצורה מלאה לצורכיהם של מטופלים, תוך שמירה על נאמנות מלאה למודל ה-TF-CBT. הכיסוי כולל דרכים להתגבר על מכשולים ביישום המודל בתנאי אשפוז, בבתי אומנה ובמדינות הסובלות ממחסור במשאבים. הכותבים מתארים גם כיצד להשתמש במשחק כדי לעודד את היצירתיות של ילדים בגילים שונים ומציגים יישומים של ה-TF-CBT עם בני נוער הסובלים מטראומה מורכבת, ילדים עם בעיות התפתחותיות, משפחות צבא שנאבקות עם קשיי גיוס והשמה, וילדים ממוצא לטיני או אינדיאני. תמה מאחדת לכל אלה היא החשיבות של בניית קשר טיפולי שיתופי, חיובי המושתת על אמון. לכל אורך הספר יצוינו מקורות מידע העוסקים באוכלוסיות ספציפיות אלה.

ספר חיוני זה משלב בין יסודות מחקריים מבוססים לבין שימת לב למורכבויות של הטיפול המיושם בעולם האמיתי. זהו מקור מידע מעשי ורב ערך עבור פסיכולוגים של ילדים, פסיכיאטרים ועובדים סוציאליים, כמו גם עבור חוקרים וסטודנטים לתארים מתקדמים.

370 ע'


103148₪

כמות
  • image משלוחים לכל הארץ
פרטי משלוח
  • איסוף עצמי
  • דואר שליחים ש"ח
שתפו
בניית אתרים - ארטוויז'ן בע''מ