• ברוכים באים לאתר של הוצאת הספרים אח בע"מ
  • צרו איתנו קשר: 04-8722096

אוריינות בלמידה שיתופית

לספרים של המחבר: רחל הרץ לזרוביץ וברוריה שדל

 

הספר אוריינות בלמידה שיתופית (אל"ש): פיתוח בתי ספר יהודים וערבים מתעד ומספר את הפיתוח, היישום והמחקר של תוכנית ייחודית אשר פועלת משנת תשנ"ג ומתרחבת בבית הספר בישראל. התוכנית מתחילה ב"הצלחה לכל" בכתות א'-ב' והמשכה באל"ש בכיתות ג'-ו' וגם בחטיבות הביניים – בתי ספר יהודים וערבים בשתי השפות. מטרת התוכנית להביא את כלל התלמידים להצלחה בקריאה וכתיבה תוך יצירת סביבת לימוד המאפשרת התפתחות אוריינית תוך רגישות תרבותית רחבה. אל"ש מיישמת עקרונות מערכתיים של הפעלה בית ספרית וקהילתית ואף זכתה בציון לשבח מנשיא המדינה בשנת תשנ"ז.

 

הספר מכיל את הרקע העיוני והמחקרי של אוריינות ולמידה שיתופית, ומתעד את הכיתה ואת בית הספר כמרחב חיים לימודי וחברתי בו המורה והתלמידים מתכננים ומבצעים משימות למידה שיתופיות. הוראת הכתיבה כתהליך תוך-אישי ובין אישי בקבוצה מרכזיים לאל"ש ומלווים את התלמידים מראשית כיתה א' ועד לכיתות הגבוהות. התפתחות המנהלים והמורים כמפעילי התוכנית ומקומם כחוקרים עמיתים מתוארים בשלבים השונים של המחקר שליווה את אל"ש והצלחה לכל. המחקר רב השנים הראה שהתלמידים שלמדו באל"ש אכן הגיעו להישגים גבוהים בקריאה וכתיבה.

 

בימים אלה של חיפוש דרך להעלאת הצלחת התלמידים בקריאה וכתיבה הספר מציע לאנשי חינוך ברמות שונות, מפקחים, מנהלים ומורים – כמו גם להורים ולסטודנטים במכללות ובאוניברסיטאות – תוכנית אוריינית המבוססת על מחקר ומודלים ליישום – אשר הוכחו בשדה.

 

מחיר מחירון 88 ש"ח.

לרוכשים דרך ההוצאה 66 ש"ח.

6688₪

כמות
  • image משלוחים לכל הארץ
פרטי משלוח
  • איסוף עצמי
  • דואר שליחים ש"ח
שתפו
בניית אתרים - ארטוויז'ן בע''מ